Odjinud

Prostě se rozhodnou umřít. Virová izolace drtí seniory po psychické stránce

Sonda do života seniorů v době karantény. (iDNES 8. 3. 2021)

Povídání o dobrém umírání

Rozhovor s MUDr. Ondřejem Slámou na stránkách Zdravotnické právo a bioetika (video, 11. 2.2021).

Smrti se nelze vyhnout, umírajícím i nemocným ale můžeme ulehčit. Jak najít správná slova a útěchu?

„Nedělejte, že se nic neděje, netabuizujte téma nemoci nebo smrti. Nemocní si pak mohou připadat osamoceni,“ říká v Balancu psycholožka a psychoterapeutka Michaela Charyparová. (ČRo Radio Wave, 15. 12. 2020)

"Horší bude naučit se bez něj žít."

Reportáž z rodin v péči domácího hospice na Aktualne.cz. (8. 12. 2020)

Smrt v technologickém věku

Zamyšlení v časopise Te Deum. (31.10.2020)

Jsou věci horší než smrt

Zajímavý článek z časopisu Respekt o umárání v době koranavirové. (29. 10. 2020)

Uvědomí si člověk, že zemřel?

Výzkum: Co se odehrává v mozku krátce po smrti? (Prima Zoom, 29. 7. 2020)

Máme se bránit eutanázii?

Převzato ze stránek Domácího hospice DUHA. (22. 6. 2020)

Umírání musí být pokojné a důstojné

"Pečovat umí i chlapi," říká Pečovatel roku. (Aktualne.cz, 22. 1. 2020)

Společný hlas nejen proti eutanázii

Společné prohlášení českých křesťanů, židlů a muslimů proti sbahám legalizovat eutanázii. (Náboženský infoservis, 27. 12. 2019)

3. lékařská fakulta UK by ráda zařadila paliativní medicínu do povinného curricula

Zdravotnický deník, 10. 12. 2019.

V Česku chybí péče o umírající, varují lékaři. Dvě třetiny zemřou v nemocnicích

Blesk, 9. 12. 2019.

Paliativní péče a co od ní očekávat

O paliativní péči v domovech pro seniory na stránkách Domova u fontány v Přelouči. (28. 11. 2019)

Všimli jsme si: Výzvy pro hospicovou péči

Rozhlasová debata o tom, jakým výzvám v současnosti čelí poskytovatelé těchto služeb pro nevyléčitelně nemocné a umírající pacienty a jejich rodiny. Ve studiu Rádia Proglas se setkali Lucie Vaňková z brněnského domácího hospice Lucie, radní Jihomoravského kraje Milan Vojta a příbuzný klienta domácího hospice Petr Vokřínek. (11. října 2019)

Jihlavský hospic končí. Nemá dost personálu

Jihlavský deník, 2. 10. 2019.

Život může být pěkný i na konci. Jindřich Štreit fotografuje, jak vypadá domácí hospicová péče

Reportáž stanice ČT24 o dokumentárním fotografovi zachycující domácí hospicovou péči. (18. 8. 2019)

Vertikála: Hospice byly postaveny tak, aby v nich eutanázie nikdy možná nebyla

Záznam pořadu Vertikála z 30. 6. 2019 ČRo Plus s hosty V. Procházkovou z hnutí ANO, předkladatelkou zákona o eutanázii, a prezidentem Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče R. Hunešem (od min 23:35).

V hospicích se nepropůjčíme k usmrcování pacientů

Společné prohlášení Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče a České společnosti hospicové péče k návrhu na zavedení eutanázie. (23. 5. 2019)