Odjinud

Uvědomí si člověk, že zemřel?

Výzkum: Co se odehrává v mozku krátce po smrti? (Prima Zoom, 29. 7. 2020)

Máme se bránit eutanázii?

Převzato ze stránek Domácího hospice DUHA. (22. 6. 2020)

Společný hlas nejen proti eutanázii

Společné prohlášení českých křesťanů, židlů a muslimů proti sbahám legalizovat eitanázii. (Náboženský infoservis 27. 12. 2019)

3. lékařská fakulta UK by ráda zařadila paliativní medicínu do povinného curricula

Zdravotnický deník, 10. 12. 2019.

V Česku chybí péče o umírající, varují lékaři. Dvě třetiny zemřou v nemocnicích

Blesk, 9. 12. 2019.

Paliativní péče a co od ní očekávat

O paliativní péči v domovech pro seniory na stránkách Domova u fontány v Přelouči. (28. 11. 2019)

Všimli jsme si: Výzvy pro hospicovou péči

Rozhlasová debata o tom, jakým výzvám v současnosti čelí poskytovatelé těchto služeb pro nevyléčitelně nemocné a umírající pacienty a jejich rodiny. Ve studiu Rádia Proglas se setkali Lucie Vaňková z brněnského domácího hospice Lucie, radní Jihomoravského kraje Milan Vojta a příbuzný klienta domácího hospice Petr Vokřínek. (11. října 2019)

Jihlavský hospic končí. Nemá dost personálu

Jihlavský deník, 2. 10. 2019.

Život může být pěkný i na konci. Jindřich Štreit fotografuje, jak vypadá domácí hospicová péče

Reportáž stanice ČT24 o dokumentárním fotografovi zachycující domácí hospicovou péči. (18. 8. 2019)

Vertikála: Hospice byly postaveny tak, aby v nich eutanázie nikdy možná nebyla

Záznam pořadu Vertikála z 30. 6. 2019 ČRo Plus s hosty V. Procházkovou z hnutí ANO, předkladatelkou zákona o eutanázii, a prezidentem Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče R. Hunešem (od min 23:35).

V hospicích se nepropůjčíme k usmrcování pacientů

Společné prohlášení Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče a České společnosti hospicové péče k návrhu na zavedení eutanázie. (23. 5. 2019)