Články a informace

Anděl pro Domácí hospic Andělů strážných
20. září 2023 Oblastní charita Pardubice

Anděl pro Domácí hospic Andělů strážných

Na slavnostním vyhlašování cen Duhového křídla středisko Oblastní charity Pardubice Domácí hospic Andělů strážných získalo čestný diplom v kategorii Poskytovatel sociálních služeb.

Rozhovor s vedoucí lékařkou Domácího hospice Andělů strážných
11. září 2023 Rozhovory

Rozhovor s vedoucí lékařkou Domácího hospice Andělů strážných

Rozhovor s MUDr. Barborou Červíčkovou, vedoucí lékařkou a odbornou garantkou Domácího hospice Andělů strážných.

Charitní Pouť lidí dobré vůle * 16. září
25. srpna 2023 Oblastní charita Pardubice

Charitní Pouť lidí dobré vůle * 16. září

Oblastní charita Pardubice srdečně zve na pěší a cyklistickou Pouť lidí dobré vůle za umírající, nemocné a trpící do poutního chrámu Panny Marie Pomocné na Chlumku v Luži 16. září. Pro zájemce bude vypraven také autobus z Pardubic a Chrudimi.

Benefiční koncert talentů Konzervatoře Pardubice * 25. září
10. srpna 2023 Oblastní charita Pardubice

Benefiční koncert talentů Konzervatoře Pardubice * 25. září

Srdečně Vás zveme na benefiční koncert mladých nadějných talentů z Konzervatoře Pardubice, který je věnovaný dárcům, podporovatelům a široké veřejnosti jako projev vděčnosti za Vaši štědrost a nepostradatelnou podporu.

Stanovisko Charity Česká republika k obsahu článku autora Tomáše Lánského „Umři do měsíce, jinak nezaplatíme. Hospice bojují s pojišťovnami“
28. března 2023 Charita Česká republika

Dne 25. března 2023 zveřejnily Lidovky.cz článek „Umři do měsíce, jinak nezaplatíme. Hospice bojují s pojišťovnami“.  Charita Česká republika se důrazně distancuje od praxe, která je popisována v článku autora Tomáše Lánského. Článek je podán tak, jako kdyby se jednalo o plošnou praxi napříč poskytovateli, s čímž kategoricky nesouhlasíme. Celé pojetí problematiky popisované na webu Lidovky.cz považujeme za účelové a manipulativní.