Holický paliativní den - 9. září 2021
16. listopadu 2020 Akce

Holický paliativní den - 9. září 2021

Aktuálně: Datum konání paliativního kongresu v Holicích se opět přesouvá. Původní květnový termín byl kvůli pandemii přesunut na prosinec a později na květen 2021. Nastavená opatření rozvolňovacích balíčků by výrazně zredukovala počet účastníků. Pro velký zájem ze strany účastníků, jsme se rozhodli kongres ještě jednou přesunout na nový termín 9. září 2021.

Domácí hospic Andělů strážných, tedy holické středisko Domácí hospicové péče Oblastní charity Pardubice, pořádá poslední květnový pátek odbornou konferenci. Jejím hlavním cílem je představení různých forem paliativní péče v regionu především odborné veřejnosti. Chce tak zvýšit informovanost o tom, jaké možnosti mají lidé s nevyléčitelným onemocněním i jejich blízcí, kteří je v této životní fázi doprovázejí. Včasné zahájení paliativní péče, která se vedle tělesné zaměřuje i na psychickou, sociální i duchovní stránku člověka, je důležité pro zvýšení kvality života v jeho závěrečné fázi. Kongres chce také přispět ke spolupráci zdravotníků a nezdravotnických pracovníků v různých oblastech péče o vážně nemocné. Ukáže-li se to potřebným, organizátoři by rádi v takových setkáváních pokračovali i v dalších letech.

Registrace na https://paliativniden.cz

Nyní je akce plánovaná na 9. září 2021.