Holický paliativní den - změna termínu
22. dubna 2020 Akce

Holický paliativní den - změna termínu

Aktuálně: Paliativní kongres v Holicích, původně plánovaný na poslední květnový týden, se uskuteční 3. prosince 2020. Registrace stále probíhá.

Domácí hospic Andělů strážných, tedy holické středisko Domácí hospicové péče Oblastní charity Pardubice, pořádá poslední květnový pátek odbornou konferenci. Jejím hlavním cílem je představení různých forem paliativní péče v regionu především odborné veřejnosti. Chce tak zvýšit informovanost o tom, jaké možnosti mají lidé s nevyléčitelným onemocněním i jejich blízcí, kteří je v této životní fázi doprovázejí. Včasné zahájení paliativní péče, která se vedle tělesné zaměřuje i na psychickou, sociální i duchovní stránku člověka, je důležité pro zvýšení kvality života v jeho závěrečné fázi. Kongres chce také přispět ke spolupráci zdravotníků a nezdravotnických pracovníků v různých oblastech péče o vážně nemocné. Ukáže-li se to potřebným, organizátoři by rádi v takových setkáváních pokračovali i v dalších letech.

Program konference a registrační formulář zde