Naše péče

Hospic – to znamená být nablízku celému člověku
6. září 2023 Blog

Hospic – to znamená být nablízku celému člověku

Paliativní péče je Světovou zdravotnickou organizací vymezena jako „přístup zaměřený na zkvalitnění života pacientů a jejich blízkých, kteří se potýkají s problémy spojenými s život ohrožující nemocí. Pomocí včasného rozpoznání a přesného vyhodnocení se věnuje prevenci a úlevě od bolesti a dalším problémům v rovině tělesné, duševní i duchovní.“ Stručná a na první přečetní možná trochu suchá definice skutečně o charakteru tohoto medicínského oboru říká skutečně mnoho – i to, že překračuje hranice pouhé medicíny coby péče o tělo či konkrétní tělesné orgány.

Stanovisko Charity Česká republika k obsahu článku autora Tomáše Lánského „Umři do měsíce, jinak nezaplatíme. Hospice bojují s pojišťovnami“
28. března 2023 Charita Česká republika

Dne 25. března 2023 zveřejnily Lidovky.cz článek „Umři do měsíce, jinak nezaplatíme. Hospice bojují s pojišťovnami“.  Charita Česká republika se důrazně distancuje od praxe, která je popisována v článku autora Tomáše Lánského. Článek je podán tak, jako kdyby se jednalo o plošnou praxi napříč poskytovateli, s čímž kategoricky nesouhlasíme. Celé pojetí problematiky popisované na webu Lidovky.cz považujeme za účelové a manipulativní.

PŘÍSPĚVEK NA PÉČI – ZÁKLADNÍ INFORMACE
17. března 2023 Pro pečující

PŘÍSPĚVEK NA PÉČI – ZÁKLADNÍ INFORMACE

Pokud se staráte o člověka, který je na vaší pomoci závislý, nebo využíváte i pečovatelskou službu některé registrované organizace, pomůže vám stát hradit náklady z příspěvku na péči.

Reportáž Českého rozhlasu Pardubice o financování domácí hospicové péče
2. března 2023 Oblastní charita Pardubice

Reportáž Českého rozhlasu Pardubice o financování domácí hospicové péče

Domácí hospice nemají dlouhodobě na růžích ustláno. Chybí finance a doba domácí péče je příliš krátká. Pandemie covidu situaci ještě zhoršila, pomáhají prostředky z benefičních akcí a darů veřejnosti.